معایب کسب و کارهای اینترنتی

معایب کسب و کارهای اینترنتی


بر هیچکسی مزایا و انفجاری که اینترنت در دنیا برروی کسب و کارها گذاشت پوشیده و پنهان نیست. اما این ها باعث نمی شود که معایب کسب و کارهای اینترنتی پوشیده شوند. در اینجا معایب برای هر دو قشر خریدارن و فروشنده ها را در نظر می گیریم!

امنیت:

با وجود پیشرفت بسیار زیاد فضای مجازی اما هنوز دست سارقان و دزدها و هکرها از این فضا کوتاه نشده است و خیلی از اخبار هر روز خبرهای در مورد دزدی ها و هک شدن ها و … را انتشار می دهند. و هنوز یکی از بزرگترین دغدغه ها و معایب کسب و کارهای اینترنتی می باشد.

سرعت:

متاسفانه یکی از مواردی که خیلی در کشور ما بیشتر دیده می شود سرعت و زیرساخت های اینترنتی ضعیف می باشد که در خیلی از موارد می تواند باعث مختل شدن کسب و کار ما شود و ضرر های زیادی به بار آورد.

غیرقابل لمس بودن:

یک فروشگاه اینترنتی را در نظر بگیرید وقتی شما وارد آن می شوید که محصول مورد نظر خود را بخرید اولین حسی که به شما دست خواهد داد این است که آن جنس برای شما غیر قابل لمس خواهد بود. و آن حس اطمینان را در شما ایجاد نمی کند.

جعلی بودن اطلاعات:

خیلی از اطلاعاتی که در وب سایت ها قرار می گیرد جعلی می باشد و در واقع نوعی کلاهبرداری می باشد حالا می تواند دروغ باشد.
شاید تا حالا برای شما هم پیش آمده که محصولی را در اینترنت دیده اید به همراه عکس و مشخصات و آن را سفارش داده اید اما چیزی که به دست شما رسیده یک سیب زمینی بیشتر نبوده است! خخخ منظور این است که واقعا متفاوت بوده است.

رقابت ناسالم

خب فضای است که واقعا خیلی از رقابت ها به طرز عجیبی ناسالم می باشد و خیلی ها با راهکارهای ناسالم جایگاه و رتبه ای که به دست می آورند را از طریق تقلب و گول دادن موتورهای جستجو به دست می آورند.

زمان سفارش

خیلی وقت ها چند روزی طول می کشد تا محصول به دست مشتری برسد و بعد از رسیدن به دست مشتری متوجه می شود که محصول مشکل دارد و می خواهد آن را عودت دهد اگر قابل عودت باشد چند روز دیگر طول می کشد در ضمن امکان دارد از طرف شرکت ارسالی در حمل و نقل برای محصول مشکلی به وجود آمده باشد که در این صورت صاحب کسب و کار دچار ضرر می شود.

البته با وجود مزایایی فروان کسب و کارهای اینترنتی می توان از این معایب چشم پوشی کرد هرچند که روزبروز معایب کسب و کارهای اینترنتی روبه افول است و به شما پیشنهاد می کنیم که همین حالا به ساخت کسب و کار آنلاین خود فکر کنید.
معایبی که به شما گفته شد در خیلی از مواقع با دقت خودمان می تواند اتفاق نیافتد برای مثال نسبت به کیفیت محصولات می توانید از فروشگاه های اینترنتی خرید کنید که امتحان خود را پس داده اند و کیفیت و اطمینان به آن ها راحت می باشد.
حتما مقالات دیگر سایت خونه نشین را بخوانید و برای شروع کسب و کار اینترنتی خودتون از ما مشاوره بگیرید برای مشاوره گرفتن به قسمت تماس با ما مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *