گوگل سندباکس چیست؟ چگونه از دستش خلاص بشیم؟

گوگل سند باکس چیست؟

بسیاری از سئو کارها معتقد هستند که گوگل سندباکس وجود دارد گوگل سند باکس چیه؟

گوگل سایت های که تازه تاسیس شدن رو سعی میکنه تا چند ماه در رتبه های خوبی قرار نده یا کلا نمایش نده تا اطمینان پیدا کنه که این سایت اسپم نیست وقتی که مطمئن شد که معمولا بین ۱ تا ۶ ماه طول میکشه از سند باکس خارج میکنه و سایتی هم که از گوگل سندباکس خارج بشه دیگه وارد سندباکس گوگل نمیشه.
البته خود گوگل چنین چیزی رو نه تایید کرده ونه رد کرده. اما اگر یه مقدار فکر کنید متوجه می شد که کار منطقی هست و ما هم میگیم که الگوریتمی به نام گوگل سند باکس وجود دارد.

سئوکارها چطور متوجه گوگل سندباکس (google sandbox) شدن؟

خب تو سال ۲۰۰۴ خیلی از سئو کارها متوجه شدند که دامنه های سایت های جدیدی که روی آن ها کار می کنند رتبه نمی گیرند حتی تو کلمه های کلیدی که رقابت بالایی نیز وجود ندارد در صورتی که همان سایت ها در موتورهای جستجوی دیگری مثل بینگ و یاهو رتبه خوبی گرفته بودند.
البته چند تا از کارمندانم گوگل از طریق یوتیوب و توییتر گوگل سندباکس را انکار کرده اند و گفته اند که در ابتدا برای گوگل سخت است که موضوع وب سایت ها را تشخیص دهد و آن را رتبه بندی کن ولی چیزی به نام سندباکس گوگل وجود ندارد!

چرا یک وبسایت در ابتدای کار رتبه خوبی ندارد؟

خب خیلی واضح است که یک وب سایت در ابتدای راه نمی تواند اعتبار و تخصص خود را به گوگل نشان دهد.
چند تا دلیل برای رتبه نگرفتن سایت های تازه کار

۱- محتوای کم و ضعیف

خب یکی از دلایل اصلی رتبه نگرفتن در ابتدای کار تعداد محتوا و مقاله های کم وب سایت و همچنین در خیلی مواقع به دلیل ضعیف بودن مقاله ها از لحاظ محتوای می باشد.

۲- تعداد بک لینک های کم

در ابتدای راه وب سایت شما یا بک لینک ندارد یا تعداد آن خیلی کم است و گوگل به آن اهمیتی نمی دهد و یکی از معیارهای اصلی گوگل برای رتبه بندی سایت ها بک لینک های است که آن سایت ها دارند. همچنین در لینک سازی داخلی نیز دقت کنید تا گوگل سایت شما را با ساختاری مرتب و مناسب ببیند.
و اینکه در ابتدای امر سعی کنید در ساخت بک لینک زیاده روی نکنید و خیلی مراقب باشید تا مورد جریمه گوگل قرار نگیرید شما قرار است زودتر از گوگل سندباکس بیرون بیاید نه اینکه خودتون رو در جریمه گوگل قرار بدید.

۳- کاربران ضعیف

خب در ابتدای راه وب سایت شما کاربران و علاقه مندان زیادی ندارد اگر الگوریتم های گوگل رو بشناسید متوجه می شوید که برای رتبه بندی خیلی مواقع براساس رفتار کاربران رتبه سایت ها را می چیند پس نیاز به زمان دارید.

چگونه زودتر از گوگل سندباکس خارج شویم؟

۱-باید به گوگل نشان دهید که قابل اعتماد و معتبر هستید. چطور؟
هرچه سایت شما تخصصی تر باشد و مطالب مفیدتری داشته باشید و از شبکه های اجتماعی برای پیوند به پست های سایت استفاده کنید شما می توانید سریع تر اعتماد گوگل را جذب کنید و رتبه هاب بهتری به دست آورید.
۲- سریع تر سایت را ایندکس کنید
برای اینکه بدانید چه صفحاتی از سایت شما ایندکس شده است کافی است در گوگل سرچ کنید“site:yourdomain.com” تعداد صفحه های که بالا می آید در گوگل نشان دهنده این است که آن صفحات ایندکس شدن و اگر می خواید سریع تر مطالبتون ایندکس شه کافی مقاله چگونه نقشه سایت بسازیم رو بخونید.
۳- ترافیک وب سایت
یکی از عواملی که در خارج شدن سریع تر از گوگل سند باکس به شما کمک می کند ترافیک بیشتر در ابتدای کار است که می توانید از فروم ها و شبکه های اجتماعی و همچنین تبلیغات استفاده کنید.
۴-استفاده از کلمات کلیدی چند کلمه ای!
هر چه در ابتدای کار سمت کلمات کلیدی بلند تر بروید امکان رتبه گرفتن و ترافیک جذب کردن برای شما بیشتر می شود.
برای استفاده مناسب از کلمات کلیدی می توانید از مقاله انتخاب کلمه کلیدی مناسب استفاده کنید.

نتیجه گیری در مورد گوگل سندباکس

شاید رتبه بندی برای سایت های تازه کار مقداری سخت باشد اما غیر ممکن نیست و مطمئن باشید که گوگل سند باکس الگوریتم مناسبی است زیرا زمانی که بعد از مدت ها تلاش توانستید رتبه خوبی را به دست آورید یک سایت با سئوی کلاه سیاه شما را پایین نمی کشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *