ماه عسل گوگل چیست؟

ماه عسل گوگل

خب گوگل همیشه مثل گوگل سندباکس بی رحم نیست! و میاد یه عشق و حالی هم به سایت های تازه تاسیس میده که بهش میگن ماه عسل گوگل(گوگل هانی مون Google Honeymoon). شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشه که در یک کلمه کلیدی پر رقابت به صفحه یک گوگل رسیده باشید و بعد از چند روز معمولا یک تا هفت روز دوباره جایگاهتون به رتبه قبل برگرده.
ماه عسل گوگل همون ماه عسل زوجینی هستش که در ابتدای راه میرن و میگن که دلپذیرترین زمان برای زوجین هستش.(ما که بی خبریم!)
گوگل میاد خیلی اطلاعات در مورد شما در این مدت به دست میاره و اگه شما یه مقداری زرنگ باشید می تونید در اون جایگاه خیمه بزنید و اونو برا خودتون کنید یک کاری کنید که بانس ریت شما پایین باشه نرخ کلیک بره بالا کاربران رو مجاب کنید که تو سایتتون باشن و بچرخند.

 

 دلیل ماه عسل گوگل چیه؟

هیچکسی نمی تونه به طور قطعی نظری بده چون این هم مثل باقی الگوریتم های گوگل راز مونده ولی یه نظریه جالب اینه که گوگل می خواد با نرخ کلیک ها و باقی آمار بفهمه که صفحه شما چقدر مرتبط با موضوع هستش که به میزانی که صفحه شما بهتر باشه رتبه شما نیز دسخوش تغییر میشه.
یکی دیگه از دلایلش میتونه این باشه که و
ندارید چون اینا خوش گذرونی های چند روزه هستش البته که می تونید توی این خوش گذرونی ها میختون رو محکم بکوبید و جایگاه خوبی رو به دست بیارید.ب مسترها رو مجاب کنه که محتوای آن ها دیده شده توسط گوگل و امیدواری بده که وب مسترها به بهبود محتواهاشون اهمیت بدن و بدونن که اون ها هم میتونن رتبه های بالای گوگل رو به دست بیارن و گوگل برای هیچکی پارتی بازی نمی کنه. و قطعا اگر تولید محتوای خوبی داشته باشید به ماه عسل نیاز ندارید.

تفاوت هانی مون با سندباکس گوگل؟

سندباکس گوگل فقط یک بار اتفاق میفته اون هم در ابتدای راه اندازی سایت هستش ولی هانی مون میتونه بارها اتفاق بیفته چه برای صفحه اصلی سایت چه برای صفحات داخلی.
ماه عسل گوگل دقیقا بعد از سندباکس اتفاق میفته و معمولا چن روزه خیلی از سئو کار ها میان به محض اینکه سایتشون تو هانی مون قرار میگیره حجم عظیمی از کاربران رو به صورت تقلبی به سایت هدایت می کنند تا گوگل رو مجاب کنند که به رتبه سایت دست نزنه. این کار رو خودم به شخصه چند ماه پیش روی یک فروشگاه اینترنتی انجام دادم و در یک کلمه ای که روزانه حدود هزار جستجو داره رتبه دو رو به دست آوردم و این کاری هستش که شاید ماه ها زمان می خواست اما من از ماه عسل گوگل نهایت استفاده رو بردم و هنوز هم تو صفحه اول بین رتبه یک تا سه جابجا می شم.
یک توصیه جالب اینه که شما به این رتبه بندی های چند روزه چند ماه دلخوش نباشید و به طور مداوم بر روی وب ساتتون کار کنید تا به رتبه های عالی برسید و ماندگار باشید.

مطالب سایت رو مطالعه کنید که خیلی بهتون کمک میکنه تو راه اندازی کسب و کارهای اینترنتی و سئو کردن مطالبتون.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *